Opleiding van 1 jaar
Prijs € 1240.00 (incl. BTW)
Start: maandag, 29 september 2025, Campus Tour & Taxis
Artiest. 't Is niet gelogen. Als make-upartiest goochel je met expressies, schaduwen en accenten. Met make-up kan én ga je alle kanten uit. Je leert alles over tv-, film- en theatergrime. Je maakt kennis met face- en bodypainting. En je volgt de nieuwste trends in de mode- en theaterwereld. Maquilleren is je ding en dat zie je aan de acteurs die je onder handen neemt.
Tijdens deze zeer breed georiënteerde opleiding ‘Make-up Artist (MUA) en grimeur’ word je klaargestoomd om achter de schermen van de TV-, theater- en reclamewereld ingezet te worden voor het professioneel opmaken van modellen en figuranten. Jouw tools: verstand van make-up en grime, oog voor kleur en een onuitputtelijke eigen creativiteit.
Naast de basisbeginselen van visagie zoals shaping, kleurleer, camouflagetechnieken, oog- & mondopmaak, verdiep je je in de wereld van de special effects.
Je leert wonden en littekens te vervaardigen, rubberneuzen en kaalkoppen te maken, valse wimpers, baarden, snorren en pruiken aan te brengen. Wil je net dat stapje verder gaan en een elfenoor of andere fantasy tools creëren? Ook daarmee ga je aan de slag!
Je gaat creatief te werk met moodboards en facecharts bij het ontwerpen van je persoonlijke face en/of bodypaintingmotief.
Make-up artist
Beauty make-up: combinatie van 32u campusleren en 3u e-leren
Kleur en morfologie
Producten en materiaal
Aanbrengen van dag- en avondmake-up
Correcties en camouflage
Bridal & Party make-up: combinatie van 40u campusleren en 3u e-leren
Retro make-up, feestmake-up, festivalmake-up en kunstwimpers aanbrengen in functie van de make-up look.
Basiskennis van belichtingstechnieken
Fashion make-up: combinatie van 36u campusleren en 3u e-leren
Hier leer je modellen maquilleren voor fotografie- en catwalkopdrachten. En perfectioneer je de technieken uit de beuty opleiding om rijpere huiden te maquilleren, donkere en Aziatische huidtypes.
HAIRSTYLING - 40U campusleren
Hier leer je vlechttechnieken en gelegenheidskapsel creëren rekening houdend met de morfologie en wensen van de klant.
Volume creëren (bijv. touperen), opsteken ( bijv. twisten, torsen, knopen, chignons ect.)
Haar krullen, brushen, kapsel bijwerken.
Een haarstuk verwerken in het kapsel
Accessoires toepassen bij het kapsel (bijv. bloemen)
Eindproef make-up artist: praktijkproef
Grimeur
Halloweengrime en SFX: combinatie van 20u campusleren en 3u e-leren
Uitwerken van een halloweenkarakter met special effects
2D en 3D wondsimulatie
Aanbrengen en inkleuren van protheses
Film SFX: combinatie van 36u campusleren en 3u e-leren
Realistische simulatie van wondes en ziekteverschijnselen & bold caps voor film.
TV- en filmgrime - combinatie van 40u campusleren en 3u e-leren
Hier leer je realistische karaktergrime uitvoeren voor TV en film op basis van kennis van producten, morfologie model, belichting en kleurenleer.
Pruik kiezen, opzetten stylen
Baard en snor in vorm snijden en kleven
Kaalkop aanbrengen en randen wegwerken.
Theatergrime - combinatie van 52u campusleren en 3u e-leren
Ontwerptekening en voorbereiding Theatergrime praktijk
Grimeren van de hals, het gelaat en de handen
Op maat snijden en kleven van baarden en snorren
Plaatsen, schminken en inpassen van rubberneuzen
(weg)grimeren van wenkbrauwen
Pruiken opzetten en afwerken
Face- en bodypainting - combinatie 48u campusleren en 3u e-leren
Technieken van facepainting en bodypainting toepassen met penseel, spons en airbrush
Werken met Airbrushpatronen en 3D-effecten
Organisatie beauty workshop - 20u campusleren
Basisvaardigheden voor trainer
Tips en trics om een workshop boeiend en interactief te houden
Ontwerpen en organisatie van een workshop
Doelgroepanalyse
Bepalen van lesinhoud
Opbouw en evaluatievorm
Kindergrime- 20u campusleren
Grimtechnieken met de typische kinderfiguren
Eindproef Grimeur
Start Me Up
Succesvol ondernemen - 52 uur
Missie en visie - 4 uur
Opstellen marketingplan - 4 uur
Digitale marketing - 4 uur
Ondernemen met focus op duurzaamheid en digitalisering (afstandsleren) - 2 uur
Ondernemersvormen en opstartformaliteiten (afstandsleren) - 4 uur
Wetgeving en verzekeringen (afstandsleren) - 4 uur
Basis boekhouden - 12 uur
Opstellen financieel plan - 12 uur
Pitchen - 4 uur
In deze module leer je de essentiële aspecten van succesvol ondernemerschap. Door een combinatie van zelfstandig werken en praktijkgericht klassikaal onderwijs, garanderen we een optimaal leerrendement.
Starten als zelfstandige in hoofd- of bijberoep of als student-zelfstandige - 4 uur
Introductie tot ondernemerschap: mogelijkheden en meerwaarde van ondernemend denken en handelen - (20 uur)
Design thinking
Introductie - 4 uur
Deel 1: Challenge en brainstorm - 4 uur
Deel 2: Empathy map en value proposition canvas - 4 uur
Deel 3: Businees model canvas - 4 uur
Deel 4: Presentatie/pitch uitgewerkt idee - 4 uur
AI tools voor de ondernemer - (12 uur)
Deel 1: identificeren van de juiste AI-tools
Deel 2: Marketing
Deel 3: Prospectie en verkoop
Starterscoaching - 6 uur
Onze ondernemerscoach begeleidt je bij het ontwikkelen van jouw leertraject en de uitwerking van je businessplan. Deze begeleidingssessies kunnen zowel individueel als in groepsverband plaatsvinden.
Eindproef - 1 uur
In de laatste module presenteer je jouw businessplan, dat is uitgewerkt met het Startkompas – een instrument om de organisatorische en financiële haalbaarheid van je project te evalueren – aan een externe jury. Je ontvangt hierbij waardevolle feedback van professionals uit het vakgebied.
Belangrijk! De lessen gaan door op Maandag, dinsdag en vrijdag van 9u30 tot 17u00 op campus T&T
Deze opleiding is zeer praktijk gericht met de nodige theoretische ondersteuning onder de vorm van e-leren. Via het digitaal leerplatform van Syntra bereid je de leerstof op eigen tempo thuis voor en deze wordt dan in de praktijk toegepast tijdens de praktijklessen. De docent heeft een coachende rol en zal je begeleiden bij het zelfstandig verwerken van de leerstof. De coaching en het beantwoorden van vragen gebeurt tijdens klassikale lesmomenten op de campus.
In eerste instantie worden de tecnieken op medecursisten aangeleerd en daarna wordt er op modellen gewerkt. Voorzie tijdig kandidaten hiervoor.
Jongeren en volwassenen vanaf 18 jaar die als grimeur professioneel aan de slag willen.
"De ene dag sta je op een filmset, de andere dag backstage tijdens een modeshow of bij een bruid thuis. Je moet dan niet alleen je technieken en kleuren goed kennen, maar ook flexibel zijn. Die kennis wil ik doorgeven in een losse en gezellige klassfeer, waar cursisten samen kunnen groeien." Docent Make-up artist |
Extra materiaalkosten: werkkoffer make-up € 430,00 (incl penselenset); -Theatergrime € 130,00; -Tv en film € 135,00; -Face en bodypainting € 160,00; -fx grime € 90,00.
Nadat je de volledige opleiding en eindproeven van make-up en grimeur met succes hebt afgerond, ontvang je een ondernemerschapsdiploma of -getuigschrift Make-up artist en Grimeur erkend door de Vlaamse Gemeenschap.
Het diploma wordt enkel toegekend aan deelnemers die regelmatig de lessen bijwonen van alle modules en start me up, slagen voor de examens van de vershillende vakken/module en een praktijkproef met succes afleggen voor een jury.